Романски илустратори прават уметнички дела од празните улици во градовите

Романски илустратори прават уметнички дела од празните улици во градовите

Илустраторите од романскиот град Клуж-Напока добиваат слики од празните градови и потоа креираат илустрации со кои покажуваат како тие ги гледаат празните улици во градовите. Сите тие подготвуваат заеднички проект и според нив, градот нема празни улици, туку е полн со одговорност. Во продолжение погледнете како овие илустратори успеваат да ја разбијат монотонијата во празните градови.

Романски илустратори прават уметнички дела од празните улици во градовите

Романски илустратори прават уметнички дела од празните улици во градовите

Романски илустратори прават уметнички дела од празните улици во градовите

Романски илустратори прават уметнички дела од празните улици во градовите

Романски илустратори прават уметнички дела од празните улици во градовите

Романски илустратори прават уметнички дела од празните улици во градовите

Романски илустратори прават уметнички дела од празните улици во градовите

Романски илустратори прават уметнички дела од празните улици во градовите

Романски илустратори прават уметнички дела од празните улици во градовите

Романски илустратори прават уметнички дела од празните улици во градовите

Романски илустратори прават уметнички дела од празните улици во градовите

Погледнете ги овие фотографии направени од уметник кој им додава ликови од цртаните филмови на сивите градови.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар