Прекрасниот и комфорен „Кадилак XTS“

Луксузниот седан изработен од компанијата „Кадилак“ ќе се појави на пазарот во 2012, при крајот на пролетта или почетокот на летото. Наменет ќе биде само за одредени муштерии кој сакаат комфор и најнова технологија во нивните автомобили за секојдневна употреба. Овој модел е создаден за да им конкурира на прекрасните автомобили „Mercedes-Benz“ Е класа, „Audi“ A6 и „BMW“ 5.Прекрасниот и комфорен „Кадилак XTS“Бидејќи од компанијата се свесни дека автомобилот тешко може да се бори со својата конкуренција, тие разработиле една посебна стратегија за неговата продажба. Тие сакаат овој модел да влезе во бизнисот на „црни автомобили“. Црни автомобили се оние возила кои можете да ги видите кога се вози некој висок функционер, некоја делегација или моќен човек од аеродром до хотел, на некоја важна деловна средба или слично. Автомобилот изгледа импресивно, па останува да се види како  ќе се одвива неговата продажба.
Прекрасниот и комфорен „Кадилак XTS“Прекрасниот и комфорен „Кадилак XTS“Прекрасниот и комфорен „Кадилак XTS“Прекрасниот и комфорен „Кадилак XTS“Прекрасниот и комфорен „Кадилак XTS“
———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар