Поштенски марки инспирирани од Олимписките игри во Лондон

Компанијата Hat-Trick дизајнираше сет од четири поштенски марки за да го одбележи стартот на Олимписките игри во Лондон. На поштенските марки се претставени значајни знаменитости на градот домаќин, измешани соодветно со некој спорт, со што се добиле  навистина интересни комбинации. Погледнете ги марките кои официјално беа пуштени во продажба на 27 јули 2012 година.Поштенски марки инспирирани од Олимписките игри во ЛондонПоштенски марки инспирирани од Олимписките игри во ЛондонПоштенски марки инспирирани од Олимписките игри во ЛондонПоштенски марки инспирирани од Олимписките игри во Лондон


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар