Крвави верзии на цртаните од детството

Крвави верзии на цртаните од детството

„Bloody Looney Toons“ се серија крвави илустрации и скулптури, за тоа како би завршиле последните епизоди од популарните цртани во детството. Тука упорните обиди на „негативците“, конечно се исплатат. Којотот ја убива брзата птица-итрица, Џери завршува во рацете на Том, а Том во забите на булдогот Спајк… Насилните и крвави верзиии од цртаните се изработени од страна на „JCauty & Son“.

Крвави верзии на цртаните од детствотоКрвави верзии на цртаните од детствотоКрвави верзии на цртаните од детствотоКрвави верзии на цртаните од детствотоКрвави верзии на цртаните од детствотоКрвави верзии на цртаните од детствотоКрвави верзии на цртаните од детствотоКрвави верзии на цртаните од детствотоКрвави верзии на цртаните од детствотоКрвави верзии на цртаните од детствотоКрвави верзии на цртаните од детствотоКрвави верзии на цртаните од детствотоКрвави верзии на цртаните од детствотоКрвави верзии на цртаните од детството

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар