Инспиративна уметност на шипки

Уличните уметници т.н. „Zebrating“ се едно неверојатно дуо од Манјахм, Германија. „Zebrating“ напросто кажано би значело „создавање на зебрата“, што го опишува нивниот артистички стил, за кој е потребно употреба на техника со штрафти (какви што има зебрата).Инспиративна уметност на шипкиИнспиративна уметност на шипкиПоголемиот дел од нивната работа може да се види низ улиците на Манхајм, но дуото започнало уметнички да ги освојува и улиците во други германски градови како што се Берлин и Штутгарт. Инспиративна уметност на шипкиИнспиративна уметност на шипкиНивната работа навистина инспирира и сигурно им создава пријатно чувство случајните германски минувачи, кога ваков убав портрет ќе ги изненади. Којзнае можеби и во Македонија се крие некој скриен талент, кој ќе ни ги разубави градовите, цртајќи уметнички дела врз старите, за’ргани шипки.Инспиративна уметност на шипкиИнспиративна уметност на шипкиИнспиративна уметност на шипкиИнспиративна уметност на шипкиИнспиративна уметност на шипкиИнспиративна уметност на шипкиИнспиративна уметност на шипкиИнспиративна уметност на шипкиИнспиративна уметност на шипки


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар