Ова куче е најголемиот обожавател на цвеќиња во Јапонија

Ова куче е најголемиот обожавател на цвеќиња во Јапонија

Кучето Хачи многу сака да се шета низ прекрасниот приморски парк „Хитачи“, а неговата сопственичка, јапонската фотографка Масајо Ишизуки, ужива да ги фотографира тие моменти. Како да не бидете среќни кога вашиот сопственик ќе ви дозволи да истражувате низ еден од најубавите паркови во светот? Масајо го фотографира своето куче уште од 2017 година и оттогаш тоа е позната личност не само во Јапонија, туку и низ целиот свет.

Ова куче е најголемиот обожавател на цвеќиња во Јапонија

Ова куче е најголемиот обожавател на цвеќиња во Јапонија

Ова куче е најголемиот обожавател на цвеќиња во Јапонија

Ова куче е најголемиот обожавател на цвеќиња во Јапонија

Ова куче е најголемиот обожавател на цвеќиња во Јапонија

Ова куче е најголемиот обожавател на цвеќиња во Јапонија

Ова куче е најголемиот обожавател на цвеќиња во Јапонија

Ова куче е најголемиот обожавател на цвеќиња во Јапонија

Ова куче е најголемиот обожавател на цвеќиња во Јапонија

Ова куче е најголемиот обожавател на цвеќиња во Јапонија

Ова куче е најголемиот обожавател на цвеќиња во Јапонија

Ова куче е најголемиот обожавател на цвеќиња во Јапонија

Погледнете ги и овие 20 фотографии што се натпреваруваат за најдобрата фотографија на птици.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар