Освежете го домот за време на изолацијата: Како да го транформирате просторот со помош на растенија?

Освежете го домот за време на изолацијата: Како да го транформирате просторот со помош на растенија?

Деновиве, кога поминувате многу време затворени во четири ѕида, ќе почнете да им обрнувате многу повеќе внимание токму на тие четири ѕида, за кои никогаш не успеавте да најдете доволно време да им се посветите. За да го преуредите вашиот простор за живеење, воопшто не ви треба голем буџет или нов мебел. Сè што ви треба е волја и инспирација.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Apartment Therapy (@apartmenttherapy) on

Куќните растенија веќе некое време се еден од најголемите трендови во уредувањето на ентериерот. Дизајнерите на ентериер објаснуваат зошто растенијата се важни во уредувањето на просторот: благодарение на нивната впечатлива, освежувачка боја и на изгледот како скулптура, тие даваат ефект на еден вид мало уметничко дело.

Затоа е важно какви растенија ќе изберете и како тие ќе одговараат во вашиот ентериер, а најмногу треба да внимавате на бојата, на формата и на големината на саксиите во кои се наоѓаат.

Ако сакате да го декорирате просторот за живеење со растенија, не ги оставајте растенијата онака како што сте ги купиле – во пластична саксија. Изберете керамички, плетени или метални саксии. Во продолжение погледнете ги овие фотографии од кои ќе добиете инспирација како да го преуредите домот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cozy Home Shots (@cozyhomeshots) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cozy Home Shots (@cozyhomeshots) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Apartment Therapy (@apartmenttherapy) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cozy Home Shots (@cozyhomeshots) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Apartment Therapy (@apartmenttherapy) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cozy Home Shots (@cozyhomeshots) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cozy Home Shots (@cozyhomeshots) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cozy Home Shots (@cozyhomeshots) on

Погледнете како да го претворите малиот балкон во идилична пролетна оаза.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар