Одморалиштето „Златно око“ во Јамајка

Ако појдете во Јамајка и го посетите одморалиштето „Златно око“, очекувајте дека тоа ќе биде почеток на вашата нова љубовна врска… со самото место. Ова одморалиште е поранешен дом на креаторот на Џејмс Бонд – 007, Јан Флеминг, кое во 1976 година го купи основачот на  Island Records, Крис Блеквел.Одморалиштето „Златно око“ во ЈамајкаОдморалиштето неодамна беше реновирано и сега се состои од 22 единици, вклучително 9 куќи покрај плажа, 8 лагунa-куќички, оригиналната вила на Флеминг и 4 куќи изградени од страна на Блеквел. Куќата која некогаш му припаѓаше на Флеминг, се состои од 3 спални соби и една главна соба со поглед кон море.Одморалиштето „Златно око“ во ЈамајкаОдморалиштето „Златно око“ во ЈамајкаОдморалиштето „Златно око“ во ЈамајкаОдморалиштето „Златно око“ во ЈамајкаОдморалиштето „Златно око“ во ЈамајкаОдморалиштето „Златно око“ во ЈамајкаОдморалиштето „Златно око“ во ЈамајкаОдморалиштето „Златно око“ во ЈамајкаОдморалиштето „Златно око“ во ЈамајкаОдморалиштето „Златно око“ во ЈамајкаОдморалиштето „Златно око“ во Јамајка


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Smileforever Reply

    Ova odmaraliste e ili hotel so 5 zvezdi? 😉

  2. Име Reply

    Prekrasno

Остави коментар