Неверојатно реалистични интерактивни илустрации

Неверојатно реалистични интерактивни илустрации

Овие илустрации, направени од колумбискиот уметник Цезар Дел Вале се навистина неверојатни. Тој црта карактери кои интерактивно кореспондираат со материјалот и просторот во кој се нацртани. Тие се потпираат на ѕидови, одржуваат баланс, ја држат хартијата на своите плеќи…Неверојатно реалистични интерактивни илустрацииВрвно изработените илустрации направени со големо влијание многу лесно можат да се помешаат со фотографии. На прв поглед ќе си помислите дека луѓето се со вас во просторијата.Неверојатно реалистични интерактивни илустрацииНеверојатно реалистични интерактивни илустрацииНеверојатно реалистични интерактивни илустрацииНеверојатно реалистични интерактивни илустрацииНеверојатно реалистични интерактивни илустрацииНеверојатно реалистични интерактивни илустрацииНеверојатно реалистични интерактивни илустрацииНеверојатно реалистични интерактивни илустрацииНеверојатно реалистични интерактивни илустрацииНеверојатно реалистични интерактивни илустрацииНеверојатно реалистични интерактивни илустрации


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар