Неверојатни тридимензионални цртежи

Неверојатни тридимензионални цртежи

Овие фантастични тридимензионални илустрации се дело на јапонскиот артист Нагаи Хидејуки. Иако има само 21 година, тој навистина ја има совладано оваа техника за илустрирање оптички илузии на тефтер со молив. Со сигурност неговите дела ќе ве остават со подзината уста.

Неверојатни тридимензионални цртежиНеверојатни тридимензионални цртежиНеверојатни тридимензионални цртежиНеверојатни тридимензионални цртежиНеверојатни тридимензионални цртежиНеверојатни тридимензионални цртежиНеверојатни тридимензионални цртежиНеверојатни тридимензионални цртежиНеверојатни тридимензионални цртежиНеверојатни тридимензионални цртежиНеверојатни тридимензионални цртежи

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар