Неверојатни подводни фотографии од девојки кои танцуваат на шипка

Фотографот Брет Стенли ни покажува сосема нова перспектива на танцувањето на шипка преку неговата серија фотографии наречена „Underwater Pole Dancers“. Тој успеал навистина да ја долови убавината и талентот на овие девојки.

Неверојатни подводни фотографии од девојки кои танцуваат на шипка

Брет работел со танчарки за да ја создаде оваа серија, а пред да почне фотографирањето тој ги учел како да го задржат здивот под вода и како да се движат со цел нивните пози да изгледаат најдобро. Поради недостатокот на гравитација во водата, танчарките морале да ја изменат својата рутина, заради фактот што во подводната средина горе е всушност долу. Погледнете ги и останатите фотографии…

Неверојатни подводни фотографии од девојки кои танцуваат на шипка


 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар