Неверојатни фотографии од легендарниот Дејвид Хил

Дејвид Хил е комерцијален фотограф кој живее во Лос Анџелес, Калифорнија. Неговата љубов кон фотографирањето со текот на годините еволуирала во опсесија со полно работно време. Работејќи со многу славни ѕвезди, Дејвид Хил успеал да стане еден од најпознатите имиња во бизнисот на фотографирањето. Тој е и човекот кој прави фотографии со епска дигитална композиција.Неверојатни фотографии од легендарниот Дејвид ХилНеверојатни фотографии од легендарниот Дејвид Хил Неверојатни фотографии од легендарниот Дејвид ХилВо своите дела тој го применува методот на фотографирање со висок динамичен опсег помеѓу најсветлите и најтемните делови на фотографиите (HDRI), кои ги комбинира со фото-илустрации со што им дава уникатен потпис. Тој исто така многу се фокусира на техниките за осветлување, бидејќи вели дека тоа е најважниот дел од фотографирањето. Се надеваме дека ќе уживате во неговата работа.Неверојатни фотографии од легендарниот Дејвид Хил Неверојатни фотографии од легендарниот Дејвид Хил Неверојатни фотографии од легендарниот Дејвид Хил Неверојатни фотографии од легендарниот Дејвид Хил Неверојатни фотографии од легендарниот Дејвид Хил Неверојатни фотографии од легендарниот Дејвид Хил Неверојатни фотографии од легендарниот Дејвид Хил Неверојатни фотографии од легендарниот Дејвид Хил Неверојатни фотографии од легендарниот Дејвид Хил Неверојатни фотографии од легендарниот Дејвид Хил Неверојатни фотографии од легендарниот Дејвид Хил Неверојатни фотографии од легендарниот Дејвид Хил Неверојатни фотографии од легендарниот Дејвид Хил Неверојатни фотографии од легендарниот Дејвид Хил Неверојатни фотографии од легендарниот Дејвид Хил Неверојатни фотографии од легендарниот Дејвид Хил Неверојатни фотографии од легендарниот Дејвид Хил Неверојатни фотографии од легендарниот Дејвид Хил Неверојатни фотографии од легендарниот Дејвид Хил Неверојатни фотографии од легендарниот Дејвид Хил Неверојатни фотографии од легендарниот Дејвид Хил Неверојатни фотографии од легендарниот Дејвид Хил Неверојатни фотографии од легендарниот Дејвид Хил Неверојатни фотографии од легендарниот Дејвид Хил


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар