Неверојатни фотографии направени во внатрешноста на музички инструменти

Романскиот артист Адријан Борда не знае да свири на ниту еден инструмент. Но, тоа што тој може да го направи со нив, целосно ќе ве маѓепса. Како уметнички експеримент, Борда почнал да ги фотографира инструментите од внатре, покажувајќи ни колку мистично е што токму од таму излегуваат нотите. Крајниот резултат изгледа неверојатно – нема да ви се верува дека станува збор за инструменти, и ќе ви изгледа како тој да фотографирал одамна напуштени големи градби. Погледнете…

Виолончело

Саксофон

Гитара

Виолина

Погледнете ги и овие неверојатни пејзажи кои изгледаат како од друга планета.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар