Најлудите (и најубавите) храмови низ Азија

Ел Кости е професионална фотографка што го обожава светот и патувањето и сака да открие што е можно повеќе места. Таа денес живее како дигитален номад, постојано во движење. За време на нејзината последна авантура што се случувала во Азија, таа се обидувала да ги најде најубавите, но и најлудите храмови и ги фотографирала со помош на дрон одозгора. Од Тајланд до Тајван, од Кина до Јапонија – ова резултатот на тоа што таа го открила!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар