Најизвонредните места на земјата

Кристијан Батнер е фотограф кој сака да ги истакнува најизвонредните места на земјата. Санторини, Тоскана, Истра, Баварија и Прага се само мал дел од оние кои ги посетил и фотографирал. Погледнете ја оваа прекрасна селекција од неговите фотографии:Најизвонредните места на земјатаНајизвонредните места на земјатаНајизвонредните места на земјатаНајизвонредните места на земјатаНајизвонредните места на земјатаНајизвонредните места на земјатаНајизвонредните места на земјатаНајизвонредните места на земјатаНајизвонредните места на земјатаНајизвонредните места на земјатаНајизвонредните места на земјатаНајизвонредните места на земјатаНајизвонредните места на земјатаНајизвонредните места на земјатаНајизвонредните места на земјатаНајизвонредните места на земјатаНајизвонредните места на земјатаНајизвонредните места на земјатаНајизвонредните места на земјатаНајизвонредните места на земјатаНајизвонредните места на земјатаПродолжете го воодушевувањето од природата со прекрасните фотографии од Филип Кулисев или пак скокнете до селекцијата од фотографии кои го прикажуваат прекрасниот Mont Saint Michel во Долна Нормандија.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар