Мали, слатки и смешни

Бебињата се слатки само затоа што се бебиња, а уште кога ќе направат нешто смешно, се неодоливи. Погледнете пет најсмешни видео снимки со бебиња, кои насмеале милиони луѓе на Јутјуб.Мали, слатки и смешни

Чарли ми го гризна прстот – пак

Една од најпопуларните снимки е „Чарли ми го гризна прстот – пак“ кое на Јутјуб е погледнато 290 милиони пати, а прикажува две братчиња, Хенри и Чарли, кои заедно седат на фотелја. Хенри го става својот прст во устата на помалото братче, не знаејќи дека Чарли ќе го гризне толку силно.


.

Заразно смеење

Во ова видео кое е погледнато 165 милиони пати, таткото го засмева своето синооко синче и го снима со телефон. Бебето слатко и заразно се смее, па и вас ќе ве насмее до солзи.


.

Злобен поглед

Бебињата немаат злобен поглед, но некои тоа можат да го одглумат. Погледнете како малиот Бенџамин, додека си јаде сладолед наеднаш се претвора во „злобно бебе“ кога татко му ќе му каже да упати  злобен поглед кон камерата.


.

Бебешки јазик

Додека ја чувал дедото, оваа слатка кукличка добила мобилен телефон за да му се јави на својот татко. Иако не знае да зборува, не и е проблем на свој бебешки јазик, кој само таа го разбира, да му каже „те сакам тато“.


.

Пријатели

На ова видео кучето Џек успева да ја насмее малата Еви со топче кое свири кога се притиска. Малото девојче слатко се смее и заедно со кучето се тркалаат по тепихот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар