Минималистички волшепства

Оваа серија макрофотографии е наречена „Disparity“, а нејзин креатор е Кристофер Бофоли, автор, фотограф, уметник и режисер кој живее и работи во Сиетл, Вашингтон. Неговите фотографии се зачинети со многу мали човечиња, кои извршуваат некакви работни обврски врз невообичаени предмети, што на делата им дава некаков реален и забавен шмек. Без разлика дали станува збор за хигиеничар кој го чисти сенфот од хот-догот или младо момче кое ја коси брокулата, неговата имагинација е на врвно ниво, а фотографиите се оригинални и живи.

Минималистички волшепстваМинималистички волшепстваМинималистички волшепстваМинималистички волшепстваМинималистички волшепстваМинималистички волшепстваМинималистички волшепстваМинималистички волшепстваМинималистички волшепстваМинималистички волшепстваМинималистички волшепстваМинималистички волшепстваМинималистички волшепстваМинималистички волшепстваМинималистички волшепстваМинималистички волшепстваМинималистички волшепстваМинималистички волшепства

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар