Мајчинството во различни земји претставено преку фотографии

Мајчинството во различни земји претставено преку фотографии

Добро познат факт е дека врската помеѓу мајка и нејзините деца е најсилната и најважната во природата. Мајките играат клучна улога во животот на нивните потомци низ најдобрите и најлошите времиња, правејќи сè за тие да бидат безбедни, среќни и здрави.

Романската фотографка Михаела Норок испушти патува низ целиот свет, правејќи фотографии од различни жени опкружени со самата суштина на нивната сопствена култура. На патот, поминувајќи низ преку 50 земји, Михаела исто така успеа да го документира и фотографира мајчинството, а со нас ја сподели неизмерната љубов помеѓу мајката и детето.

1. Исланд

Мајчинството во различни земји претставено преку фотографии

2. Јапонија

Мајчинството во различни земји претставено преку фотографии

3. Перу

Мајчинството во различни земји претставено преку фотографии

4. Индија

Мајчинството во различни земји претставено преку фотографии

5. Грција

Мајчинството во различни земји претставено преку фотографии

6. Етиопија

Мајчинството во различни земји претставено преку фотографии

7. Непал

Мајчинството во различни земји претставено преку фотографии

8. Италија

Мајчинството во различни земји претставено преку фотографии

9. Иран

Мајчинството во различни земји претставено преку фотографии

10. Гватемала

Мајчинството во различни земји претставено преку фотографии

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар