Магични летни пејсажи

На прв поглед можеби ќе ви изгледа дека Патрик Смит е професионален фотограф, но кога тој не прави магија со фотоапаратот, работи како статистички програмер на датабази. Тој исто така е и многу познат на Фликр, неговите неверојатни фотографии досега се прегледани над 15 милиони пати.

Магични летни пејсажи

Златните водопади, Кауаи, Хаваи

 

„Фотографиите го спојуваат светот на начин на кој ништо друго не би можело. Преку нив можете да патувате насекаде низ Земјата и доколку направите добри фотографии, луѓето ќе сакаат да ги видат и да зборуваат за нив“, вели Патрик.

Магични летни пејсажи

Ханалеј, Кауаи, Хаваи

Работата на Патрик била изложувана во голем број списанија како „Nature’s best“, „What Digital Camera“, „American Photography“, „Popular Photography“ и многу други. Поради тоа, ние решивме да одбереме дел од неговите најдобри дела и да ги споделиме со вас. Уживајте.

Магични летни пејсажи

Националниот морски брег Поинт Рејес, Калифорнија

Магични летни пејсажи

Санта Моника, Калифорнија

Магични летни пејсажи

Округот Марин, Калифорнија

Магични летни пејсажи

Округот Марин, Калифорнија

Магични летни пејсажи

Монолитот на заливот Сив кит (Gray Whale Cove)

Магични летни пејсажи

Плажата Фајфер, Калифорнија

Магични летни пејсажи

Сан Франциско

Магични летни пејсажи

Плажата Хапуна, Хаваи

Магични летни пејсажи

Плажата Хапуна, Хаваи

Магични летни пејсажи

Исла Мухерес (Остров на жените), Мексико

Магични летни пејсажи

Националниот Парк Јосемити

Магични летни пејсажи

Санта Моника, Калифорнија

Магични летни пејсажи

Исла Мухерес (Остров на жените), Мексико

Магични летни пејсажи

Кауаи, Хаваи

Магични летни пејсажи

Биг Сур, Калифорнија

Магични летни пејсажи

Лозарска улица (Vineyard Lane), Калифорнија

Магични летни пејсажи

Исла Мухерес (Остров на жените), Мексико

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар