Магична ноќ на Алпите

Магична ноќ на Алпите

Кога ќе се спушти ноќта, вообичаената спектакуларна убавина на Алпите добива сосема поинаква димензија. Стрмните снежни предели, симпатичните планински куќички, шумите, светлата од ски-центрите, одблесокот на месечината во снегот, надополнети со чистото ѕвездено небо креираат слика од бајките.

Магична ноќ на Алпите

Овие романтични секвенци се собрани во едно видео, кое ќе ве остави без здив. Тоа е дело на белгискиот видеограф Метју Вандепут, а е снимено во ски-центарот Мерибел на Француските Алпи, во првата недела на 2012.

Магична ноќ на АлпитеМагична ноќ на АлпитеБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар