Инспирирани од љубовта

Вечно интересната тема, љубовта, отсекогаш била извор на инспирација како за познати поети, писатели, музичари, така и за обичните луѓе кои секојдневно прават необични нешта во име на љубовта. Битлси пееја „Сè што ни треба е љубов“ а ние велиме – љубов и малку имагинација. Во секој од нас се крие романтична душа, а сè што ни треба понекогаш е само мал поттик за да ги изненадиме саканите со некој убав гест. Се надеваме дека следниве слики ќе ви го исполнат денот со малку повеќе романтика и љубов. Можете да ги поставите како десктоп позадини или да ги споделите со некого кој знаете дека би уживал во нив.

Инспирирани од љубовта

1600 × 1200

Инспирирани од љубовта

1920 × 1200

Инспирирани од љубовта

1920 × 1200

Инспирирани од љубовта

1600 × 1200

Инспирирани од љубовта

1400 × 1050

Инспирирани од љубовта

1600 × 1200

Инспирирани од љубовта

1920 × 1200

Инспирирани од љубовта

1600 × 1200

Инспирирани од љубовта

1600 × 1200

Инспирирани од љубовта

1920 × 1440

Инспирирани од љубовта

1600 × 1200

Инспирирани од љубовта

1280 × 1024

Инспирирани од љубовта

1600 × 1200Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Од кога паметам вљубена сум во играта на зборовите и за мене нема поинтимен момент од оној кога сум сама со мислите пред празен лист хартија. Го ценам друштвото на убава книга, квалитетна музика и шолја турско кафе. Сакам стари предмети и ретро фотографии, особено оние кои со себе носат приказна. Дипломиран економист кој студиите ги преживеа благодарение на зависноста од чоколадо.

Поврзани содржини

Остави коментар