Луѓето ги претвораат старите телевизори во прекрасни кревети за нивните крзнени пријатели

Мачките уживаат да спијат во затворен простор, па затоа најчесто можете да ги видете во некоја кутија. Ако барате нешто поквалитетно и подобро од обичните кутии во кои вашата мачка спие, инспирајте се од овие луѓе кои ги претвораат старите телевизори во кревети за своите крзнени пријатели.

Оваа креација е лесна за изработка и можете да најдете упатсва на Интернет. Првиот чекор, секако е да пронајдете стар телевизор, а потоа можете да го украсите како што сакате вие.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Keltainen Kahvipannu (@vintageinteriorxx) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Elle Collins | Handwoven Decor (@bamaluzhome) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de BOHEMIAN DECOR (@bohemiandecor) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Kristen Smith (@sissthemiss) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Floofin (@floofincat) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de HERBIE (@herbie_silver_bengal_jcjc) el

Можеби ќе сакате да направите и замок за вашата мачка од стари картонски кутии.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, книгите на Стивен Кинг, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар