Лос Анџелес погледнат низ сијалица полна со вода

Лос Анџелес погледнат низ сијалица полна со вода

Колин Мика и Брендон Ведер од компанијата „All Cut Up Films“ се креаторите на ова уникатно видео, изработено во техниката „time-lapse“, кое го прикажува Лос Анџелес во текот на новогодишниот период.Лос Анџелес погледнат низ сијалица полна со водаОва е несекојдневно видео бидејќи сцените се прикажани погледнати низ сијалица полна со вода. Лос Анџелес погледнат низ сијалица полна со водаДа, добро прочитавте, ова не е кристална топка, туку сијалица. Ѕвездичките, елките и срцињата кои ги гледате зад сијалицата, се всушност исечоци од хартија, а нивната намена е да постигнат „замаглен“ ефект. Лос Анџелес погледнат низ сијалица полна со водаЛос Анџелес погледнат низ сијалица полна со водаЗа видеото е користен апарат Canon 5D MII.Лос Анџелес погледнат низ сијалица полна со водаВикендот и официјално започна, па крајно време е да се опуштите и да се порадувате што се ближи Нова година. Пуштете го видеово на цел екран и уживајте три минути во празничната магија во Градот на Ангелите.

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар