Логоа на светски брендови како средновековни илустрации

Логоа на светски брендови како средновековни илустрации

Една од клучните работи денес за успешен бренд е препознатливото, оригинално лого. Но, што ако брендовите кои ги знаеме денес постоеле пред стотици години? Како би изгледало нивното лого во средновековниот период? Уметникот Ilya Stallone ја користи својата уметност за да нè однесе назад во времето при што одново ги дизајнира логоата на познатите светски брендови во стилот на средновековната уметност.

Тој ја добил инспирацијата по неговата посета на замоците во Белорусија. „Долго време се занимавам со дизајнирање, илустрирање и изработка на логоа, па така во еден момент сфатив дека можам да ги спојам работата која ја сакам и духот на средновековието“, вели Ilya.

Во продолжение погледнете ги неговите креативни илустрации.

Логоа на светски брендови како средновековни илустрации

Во продолжение погледнете ги неговите креативни илустрации.

Во продолжение погледнете ги неговите креативни илустрации.

Во продолжение погледнете ги неговите креативни илустрации.

Во продолжение погледнете ги неговите креативни илустрации.

Во продолжение погледнете ги неговите креативни илустрации.

Во продолжение погледнете ги неговите креативни илустрации.

Во продолжение погледнете ги неговите креативни илустрации.

Во продолжение погледнете ги неговите креативни илустрации.

Во продолжение погледнете ги неговите креативни илустрации.

Доколку ви се допаднаа овие необични илустрации, можеби ќе сакате да погледнете и 15 илустрации кои го доловуваат секојдневието на еден вљубен пар.

Извор: mymodernmet.com


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар