Кул дизајни за визит-картички

Да создадете успешна и впечатлива визит-картичка е вистински предизвик. Дизајнот на картичката мора да биде едноставен, а да кажува доволно, да е привлечен и интересен и пред сѐ да го прикажува брендот во вистинско светло. Оној кој ќе ја добие картичката, мора да добие добар впечаток за она што го гледа.Кул дизајни за визит картичкиМногумина внимаваат и посветуваат внимание на своите бизнис картички, сè со цел нивните клиенти да добијат убава слика за компанијата, организацијата и слично. Следниве дизајни на визит-карти се примери за успешно завршена работа.Кул дизајни за визит картичкиКул дизајни за визит картичкиКул дизајни за визит картичкиКул дизајни за визит картичкиКул дизајни за визит картичкиКул дизајни за визит картичкиКул дизајни за визит картичкиКул дизајни за визит картичкиКул дизајни за визит картичкиКул дизајни за визит картичкиКул дизајни за визит картичкиКул дизајни за визит картичкиКул дизајни за визит картички


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар