Куќата на Мајкл Џордан во Чикаго

Прекрасната куќа на Мајкл Џордан која се наоѓа во Чикаго, моментално е ставена на продажба за „скромни“ 29 милиони американски долари. Сепак, кога ќе ја разгледате и кога ќе дознаете што сè има во неа, можеби оваа цена нема да ви звучи толку висока.Куќата на Мајкл Џордан во ЧикагоВо неа има двор со огромна градина, винарија во која собира до 500 шишиња, модерен ентериер во секоја соба, како и целосна кошаркарска затворена сала. Уште на самиот влез на портата ќе ја забележите бројката „23“, бројката која стоеше на неговиот дрес кога тој настапуваше за „Чикаго Булс“.Куќата на Мајкл Џордан во ЧикагоКуќата на Мајкл Џордан во ЧикагоКуќата се наоѓа на имот од 5.200 метри квадратни, а во неа има 9 спални соби, 15 купатила, 5 камина, како и внатрешни гаражи за 15 возила.Куќата на Мајкл Џордан во ЧикагоКуќата на Мајкл Џордан во ЧикагоКуќата на Мајкл Џордан во Чикаго


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Maja Reply

    od kukata do Cikago, ima saat vreme voznja.

    Kukata se naogja vo Lake Forest, prekrasno mesto vo suma, koe se naogja na poveke od cas voznja od Cikago, kade najbogatite lugje od Illinois imaat imoti (mislam deka i Toni Kukoc i Majk Zafirovski ziveat tamo).

Остави коментар