Вкусно смуди од шумски плодови

Брзо, едноставно и диетално смуди од шумски плодови. Се приготвува за неколку минути и има одличен вкус.Вкусно смуди од шумски плодовиПотребни состојки за две чаши смуди:

  • 3 полни раце боровинки или црни рибизли
  • 1 чаша сок од портокал или ананас
  • 250 грама обезмастено кисело млеко
  • 1 кафена лажица мед

Начин на подготовка: Ставете ги состојките во блендер и блендирајте сè додека не добиете хомогена смеса. Сервирајте во чаша. За диеталниот ефект да биде поголем, јадете го смудито со кафена лажица. На тој начин, свежиот и вкусен енергетски оброк брзо ќе ве засити.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар