Кој е подобар: Париз или Њујорк?

Автор: Александра Чакаровска

Кој не би посакал да ги посети двете најпознати метрополи на планетава Земја, магичниот Париз и чудесниот Њујорк. Париз ќе ви ја покаже романтичната страна на животот зачинета со црвено вино, а Њујорк ќе ве однесе високо во облаците преку небесните облакодери. Но, пред да се одлучите за еден од овие прекрасни градови, запознајте се со нивните разлики, па потоа проценете кој е подобар да се посети.

Кој е подобар: Париз или Њујорк?

Што би појадувале: кроасан или банана?

Кој е подобар: Париз или Њујорк?

Каде би слетале: на Француски или на Американски аеродром?

Кој е подобар: Париз или Њујорк?

Лувр наспроти „Големото Јаболко“

Кој е подобар: Париз или Њујорк?

Цигара или маникирани нокти?

Кој е подобар: Париз или Њујорк?

Што е повкусно: багета или мало кружно лепче?

Кој е подобар: Париз или Њујорк?

Кој е за еспресо, а кој за големо американо?

Кој е подобар: Париз или Њујорк?

Најголемите знаменитости: Ајфеловата Кула во Париз и Статуата на Слободата во Њујорк

Кој е подобар: Париз или Њујорк?

Во Париз би биле Соња, а во Њујорк Ана.

Кој е подобар: Париз или Њујорк?

Каде побрзо би фатиле такси: во Париз или во Њујорк?

Кој е подобар: Париз или Њујорк?

Французите се познати по црвеното вино, додека Американците преферираат коктели.

Кој е подобар: Париз или Њујорк?

Француски слатки наспроти познатото американско мафин колаче

Кој е подобар: Париз или Њујорк?

Амелија Пулен со кратка црна коса или Кери од „Сексот и Градот“?Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

 1. Име Reply

  Њујорк! 🙂

 2. Bonnie Reply

  Њујорк, без двоумење!!

 3. darko Reply

  Последните три се преземени од друг артикл, тука се измешани два артикли – како ида е дефинитвно Париз 🙂
  ПОЗДРАВ ;)))

 4. Антонио Reply

  Њујорк !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. Име Reply

  pariz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. Tamara Reply

  Париз е единствен ! 😀

 7. Waldorf Reply

  Мала поправка: нема врска тоа дали во Њујорк би биле Ана, а во Париз Соња, имињата немаат АПСОЛУТНО НИКАКВА врска со градовите. Таа сликичка е поврзана со модата, односно да појаснам: Anna Wintour, editor-in-chief of American Vogue, што нормално канцелариите се во Њујорк, а таа е највлијателната жена во модната индустрија; потоа Sonia Rykiel е модна дизајнерка која што е позната по бујната коса, екцентричните, забавни и полни со живост модни ревии – во париски стил, исто така влијателна жена во модната индустрија, но овојпат од Париз.

  Поздрав.

 8. B.Waldorf Reply

  Њујорк!!!!!!!! 🙂

 9. cuskata Reply

  New York nisto dr 😀

 10. anetoo Reply

  new yorkkkkkk <3

Остави коментар