Исклучително креативен руски алманах

Уште една генерација руски генијалци или во најмала рака креативци. 🙂 Група ученици одлучиле да му се спротивстават на класичниот изглед на алманахот и да ги земат работите во свои раце. Смислиле едноставен, уникатен и забавен начин на фотографирање. Направиле портрети пред училишната табла, на која исцртале работи карактеристични за нивното неколкугодишно учење и другарување. За секој од нив има посебен цртеж, кој ги открива неговите лични особини и желби за иднината…

Погледнете го несекојдневниот и навистина кул алманах на овие „руски палавковци“:

Исклучително креативен руски алманахИсклучително креативен руски алманахИсклучително креативен руски алманахИсклучително креативен руски алманахИсклучително креативен руски алманахИсклучително креативен руски алманахИсклучително креативен руски алманахИсклучително креативен руски алманахИсклучително креативен руски алманахИсклучително креативен руски алманахИсклучително креативен руски алманахИсклучително креативен руски алманахИсклучително креативен руски алманахИсклучително креативен руски алманахИсклучително креативен руски алманахИсклучително креативен руски алманах

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар