Кои се најпопуларните бои во уредувањето на домот на Инстаграм?

Кои се најпопуларните бои во уредувањето на домот на Инстаграм?

Објавите на Инстаграм покажуваат дека розова боја е хит во уредувањето на ентериерот, а истражувањето на „Rated People“ откри дека оваа боја се употребува најмногу во спалната, во детската соба и во бањата, а сината боја е прогласена за најпопуларна во уредувањето на трпезариите и ходниците. Погледнете кои се најпопуларните бои за секоја соба во куќата:

Бања – розова

 

View this post on Instagram

 

A post shared by House Beautiful UK (@housebeautifuluk) on

Што се однесува до бањата, истражувањето покажа дека розовата е најпопуларна боја, со над 27.000 хаштагови. Идејата за женска просторија во розова боја може да ви биде одбивна, но подемот на розови бањи покажува дека оваа боја навистина ги радува возрасните.

Спална соба – розова

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Georgina (@athomewiththeraines) on

Дали планирате да ја реновирате вашата спална соба? Зошто да не размислите за палета на нежни розови тонови? Спалната соба во розова боја има дури 39.134 хаштагови на Инстаграм и големи се шансите да биде најголем тренд во 2021 година.

Трпезарија – сина

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emma ٭★ (@the1930srevive) on

Најпопуларната боја во трпезаријата е сина, со повеќе од 1.200 хаштагови. Дали сте доволно храбри да ја бојадисате вашата трпезарија во сина боја? Нијансите може да варираат од нежна сина боја до темносина, обично комбинирана со бел и дрвен мебел.

Ходник – сина

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Katja Jackson Nylander (@houseandgardentransformation) on

Изгледа дека сопствениците на куќите знаат која боја може да му даде карактер и стил на ходникот, па затоа синиот ходник има повеќе од 500 хаштагови.

Кујна – зелена

 

View this post on Instagram

 

A post shared by House Beautiful UK (@housebeautifuluk) on

Со повеќе од 50.000 хаштагови, зелената е најпопуларна боја во кујната. Земјените, пригушени зелени тонови најчесто се комбинираат со бели и дрвени елементи.

Детска соба – розова

Розовата е една од најпопуларните бои во детскиот агол. Со над 18.000 хаштагови, тоа е вистинската боја за многу идни мајки.

Дневна соба – зелена

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mel Boyden ♾ (@melaniejadedesign) on

Од тонови на скапоцени камења до морско зеленило, оваа смела, жива нијанса е многу популарна кај многу сопственици на куќи.

Скали – розова

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LOUD Architects ✍🏻 KATE (@loudarchitects) on

Сината е можеби најпопуларната боја за ходникот, но розовата е најпосакувана кога станува збор за скалите.

Погледнете која боја ќе биде хит во 2021 година.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар