Бојата што ќе биде хит во 2021 година лесно се вклопува во секој простор

Бојата што ќе биде хит во 2021 година лесно се вклопува во секој простор

Останаа нешто повеќе од три месеци до почетокот на 2021 година, многумина со нетрпение очекуваат да ја остават зад себе 2020 година, а сите се љубопитни кога станува збор за трендовите што ќе преовладуваат во текот на следната година.

Бојата што ќе биде хит во 2021 година лесно се вклопува во секој простор

Американската компанија за бои „Шервин-Вилијамс“ објави која боја ќе биде голем хит во 2021 година при уредување на ентериерот и на екстериерот.

Во годината што доаѓа, ќе преовладува топлата, темна боја богата со сиви поттонови, што во „Шервин-Вилијамс“ ја нарекуваат „урбана бронза“. Оваа боја ќе ве опушти и ќе ви овозможи да се чувствувате удобно.

Бојата што ќе биде хит во 2021 година лесно се вклопува во секој простор

Оваа неутрална боја ќе изгледа најдобро ако ја комбинирате со други топли неутрални тонови, како што се посветли нијанси на сива или малку зелена боја. Исто така, таа се комбинира со природни материјали како дрво, ткаен текстил и метал.

Бојата што ќе биде хит во 2021 година лесно се вклопува во секој простор

За почеток, секогаш можете да започнете со ѕидовите, односно да бојадисате еден ѕид во богата темносива нијанса што ќе го направи домот место каде што ќе можете да го најдете вашиот мир во секое време.

Бојата што ќе биде хит во 2021 година лесно се вклопува во секој простор

Бојата што ќе биде хит во 2021 година лесно се вклопува во секој простор

Бојата што ќе биде хит во 2021 година лесно се вклопува во секој простор

Погледнете ги овие идеи како максимално да го искористите просторот и да ја зголемите малата кујна.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар