Дизајни на пити инспирирани од Ноќта на вештерките

Есента е она годишно време кога питите со јаболки се највкусни, а една уметничка решила на вкусните пити да им додаде и дизајн кој ќе направи да изгледаат поубаво. Таа се инспирирала од Ноќта на вештерките која низ светот е многу прославувана, а зошто да не ја донесете и во вашиот дом? Разгледајте ги нејзините креации и инспирирајте се. Можеби вашата следна пита, освен што ќе има добар вкус, ќе добие и еден одличен дизајн.

На нејзините пити можете да забележите тикви, фенери и други есенски декорации. Иако нејзините креации се навистина уметнички, таа вели дека секој може да го направи тоа со малку труд, желба и трпеливост.

Дизајни на пити инспирирани од Ноќта на вештерките

Дизајни на пити инспирирани од Ноќта на вештерките

Дизајни на пити инспирирани од Ноќта на вештерките

Дизајни на пити инспирирани од Ноќта на вештерките

Дизајни на пити инспирирани од Ноќта на вештерките

Дизајни на пити инспирирани од Ноќта на вештерките

Дизајни на пити инспирирани од Ноќта на вештерките

Дизајни на пити инспирирани од Ноќта на вештерките

Дизајни на пити инспирирани од Ноќта на вештерките

Дизајни на пити инспирирани од Ноќта на вештерките

Дизајни на пити инспирирани од Ноќта на вештерките

Погледнете ги овие креативни костуми за Ноќта на вештерките кои заслужуваат награди.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, книгите на Стивен Кинг, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар