Кога „Angry birds“ би биле вистински птици…

Уметникот Mohamed Raoof, кој е страстен обожавател на играта „Angry birds“, решил да направи фотографии од вистински птици и потоа дигитално да ги обои за да потсетуваат на „оригиналот“. Овие фото-манипулации се толку добро направени, што речиси ќе ве натераат да поверувате дека лутите птици навистина постојат во реалниот живот. Колку кул би било тоа?!Кога „Angry birds“ би биле вистински птици...Инаку, главниот директор на маркетинг во финската компанија „Rovio Entertainment Oy“ која ја направила оваа светски популарна игра за мобилни телефони, проценува дека таа најверојатно „тежи“ повеќе од една милијарда американски долари, а веќе од следната година ќе се продаваат акции за пошироката јавност.Кога „Angry birds“ би биле вистински птици...Кога „Angry birds“ би биле вистински птици...Кога „Angry birds“ би биле вистински птици...Кога „Angry birds“ би биле вистински птици...Кога „Angry birds“ би биле вистински птици...Кога „Angry birds“ би биле вистински птици...

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар