Интересна фотелја на која може да седнат десетина луѓе

Доколку не ви е проблем да одвоите 14.000 долари за парче мебел, тогаш дефинитивно треба да размислите за фотелјата „Quartz“. Составена од фиксна рамка и перници кои можат да се извадат, оваа фотелја делува удобно и кул истовремено.Интересна фотелја на која може да седнат десетина луѓеДоколку ви се најават повеќе гости отколку што можете да сместите, можете да извадите неколку од перничињата, кои можат да завршат работа како табуретки за седење. Фотелјата е дело на заедничкиот напор вложен од студиото „CTRL ZAK“ и дизајнерот Давиде Барзаги.Интересна фотелја на која може да седнат десетина луѓе Интересна фотелја на која може да седнат десетина луѓе


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар