Инспирација: Топ 15 најубави рустикални кујни

Рустикалниот стил е омилен кај многумина кога станува збор за ентериерот, особено кога станува збор за кујнски простори. Овој уникатен стил зрачи со едноставноста што ја наоѓаме во природата, а сепак носи одредена доза на топлина. Дури и при избор на бои и материјали, јасно е дека е инспирирано од природни одлики и дека дрвото е најчесто користен материјал.

Инспирација: Топ 15 најубави рустикални кујни

Што се однесува до бојата во кујните во рустикален стил, најмногу преовладуваат природните тонови на дрво, кафеава, зелена или сина боја. Во овој случај, нема простор за пренагласени детали или вештачки материјали. Подовите се често едноставни дрвени штици или украсени со плочки. Ако во вас се крие вистински романтичар, а природните материјали се меѓу вашите омилени, тогаш рустикалниот стил е идеален за вашата кујна.

Една семејна куќа лоцирана во близина на Лас Вегас е украсена во класичен рустикален стил и е полна со органски и одржливи материјали, па така е и кујната. Оваа фантастична кујна е украсена со метална и темна облога од обоено дрво и како таква совршено се вклопува во рустикалниот стил, а неговиот дизајн привлекува воздишки на прв поглед. Отворените полици се секогаш добредојдени во кујната, особено ако сè што е на нив е уредно наредено.

Инспирација: Топ 15 најубави рустикални кујни

Инспирација: Топ 15 најубави рустикални кујни

Инспирација: Топ 15 најубави рустикални кујни

Инспирација: Топ 15 најубави рустикални кујни

Инспирација: Топ 15 најубави рустикални кујни

Инспирација: Топ 15 најубави рустикални кујни

Инспирација: Топ 15 најубави рустикални кујни

Инспирација: Топ 15 најубави рустикални кујни

Инспирација: Топ 15 најубави рустикални кујни

Инспирација: Топ 15 најубави рустикални кујни

Инспирација: Топ 15 најубави рустикални кујни

Инспирација: Топ 15 најубави рустикални кујни

Погледнете ги овие 10 магични сцени поради кои ќе сакате да ја поминете есента на тераса или во градината.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, книгите на Стивен Кинг, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар