Идеи за украсување на балконот што ќе го претворат во прекрасна оаза за утринско кафе!

Идеи за украсување на балконот што ќе го претворат во прекрасна оаза за утринско кафе!

Иако обично најголемиот дел од нашето внимание го насочуваме кон дизајнот на ентериер, односно внатрешниот простор во кој живееме, можеме да се согласиме дека да се има балкон е голема привилегија што секогаш ни одговара. Затоа, ви предлагаме да го претворите вашиот балкон во пријатно место за престој и да уживате во вашето утринско кафе што тогаш ќе биде уште послатко.

Сигурни сме дека нема ништо поубаво од првото утринско кафе или чај и уживање во градината, но бидејќи животот во градот честопати нè „присилува“ да имаме само балкон, со неколку трикови можно е да го претвориме во прекрасна зелена оаза. Имено, без оглед што нè фати малку постуден период, вашиот зимски балкон можете да го надополните со пријатни удобни ќебиња и слични детали што ќе ви дадат топлина, но најважно – не заборавајте на растенијата!

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Homely Decors (@homely_decors)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de homeinsideout (@homeinside.out)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de divya 🧿 (@divyasasthe)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Willi (@altbau.willi)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Superna Roy (@suppus_home)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de elvi_decorhome (@elvi_decorhome)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Mani Sharma (@inam18.home)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Maja Gugoska (@majagugo)

Погледнете го овој феноменален стан на поткровје што ќе ги воодушеви љубителите на индустрискиот стил.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар