Хотел Seven, Париз

Алиса во земјата на чудата, агент 007, Marie Antoinette и уште други дваесет и пет тематски апартмани го красат хотелот „Seven“ во Париз. Апартманите се креација на четворица талентирани дизајнери Vincent Bastie, Virginie Cauet, Sylvia Corrette и Paul-Bertrand Mathieu. Хотелот „Seven“ се наоѓа во петтата околија во градот, блиску до Латинскиот кварт и улицата Mouffetard, една од најстарите во Париз, позната по големиот број продавници и ресторани.

Цената на еден апартман во овој хотел чини 485 евра од ноќ, а 728 евра чини апартманот „Lovez-vous”. Овој луксузен хотел располага со винарска визба, 24-часовна собна услуга, масажа по желба на гостите, појадок, ручек и вечера во апартманот, посебна соба за багаж, лаптоп или компјутер за позајмување, пристап за луѓе со посебни потреби и многу други дополнителни услуги кои го прават престојот незаборавен.

Апартман Black diamond

Хотел Seven, ПаризХотел Seven, Париз

Апартман Alice in Wonderland

Хотел Seven, ПаризХотел Seven, ПаризХотел Seven, Париз

Апартман On/Off

Хотел Seven, ПаризХотел Seven, ПаризХотел Seven, ПаризХотел Seven, Париз

Апартман 007

Хотел Seven, ПаризХотел Seven, ПаризХотел Seven, Париз

Апартман Sublime

Хотел Seven, ПаризХотел Seven, ПаризХотел Seven, Париз

Апартман Marie Antoinette

Хотел Seven, ПаризХотел Seven, ПаризХотел Seven, ПаризХотел Seven, ПаризХотел Seven, Париз

Апартман Lovez-vous

Хотел Seven, ПаризХотел Seven, ПаризХотел Seven, Париз


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар