Фотографии од бебиња облечени како ликовите од серијата „Пријатели“ ќе ги воодушеват сите обожаватели

Фотографии од бебиња облечени како ликовите од серијата „Пријатели“ ќе ги воодушеват сите обожаватели

Поминаа 26 години откако беше објавена првата епизода од серијата „Пријатели“, но сепак таа остана популарна како и првиот пат. Сите ги сакаат забавните ликови од оваа серија, па една фотографка од Колорадо решила да ги изненади обожавателите со фотосесија на бебиња облечени како главните ликови.

1. Кога сите се заедно

Фотографии од бебиња облечени како ликовите од серијата „Пријатели“ ќе ги воодушеват сите обожаватели

2. Малиот Чандлер е толку сладок

Фотографии од бебиња облечени како ликовите од серијата „Пријатели“ ќе ги воодушеват сите обожаватели

3. Моника би била горда на овој аранжман на реквизити

Фотографии од бебиња облечени како ликовите од серијата „Пријатели“ ќе ги воодушеват сите обожаватели

4. Идниот палеонтолог

Фотографии од бебиња облечени како ликовите од серијата „Пријатели“ ќе ги воодушеват сите обожаватели

5. Престилката и чашата од „Централ Перк“ по кои е препознатлива Рејчел

Фотографии од бебиња облечени како ликовите од серијата „Пријатели“ ќе ги воодушеват сите обожаватели

6. Малиот Џои кој им ги украде срцата на сите

Фотографии од бебиња облечени како ликовите од серијата „Пријатели“ ќе ги воодушеват сите обожаватели

7. Веројатно заспала додека ја свирела песната „Миризлива мачка“ на нејзината гитара

Фотографии од бебиња облечени како ликовите од серијата „Пријатели“ ќе ги воодушеват сите обожаватели

8. Јастозите остануваат заедно за цел живот

Фотографии од бебиња облечени како ликовите од серијата „Пријатели“ ќе ги воодушеват сите обожаватели

9. Иконските костуми од епизодата „Празник Армадило“

Фотографии од бебиња облечени како ликовите од серијата „Пријатели“ ќе ги воодушеват сите обожаватели

10. Прекрасни минијатурни невести

Фотографии од бебиња облечени како ликовите од серијата „Пријатели“ ќе ги воодушеват сите обожаватели

Погледнете ги и овие фотографии од бебиња со животни.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар