Фотограф со помош на боја трансформира прекрасни модели во суперхеројки

Фотографот од Полска, Јарослав Виечоркевич, со својата нова серија фотографии наречена „Splash Heroes“ успеал да измами многу погледи. Тој ги направил овие неверојатни фотографии со помош на боја која е распрскувана на субјектите со цел да се добие одличен и уникатен ефект. Откако имал голем успех со календарот од 2014 година којшто вклучувал пин-ап модели прекриени со млеко, овој пат тој решил да го направи истото само со суперхероите кои беа најпопуларни за оваа година. Погледнете го финалниот резултат…

Фотограф со помош на боја трансформира прекрасни модели во суперхеројки
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар