Фотограф патува низ светот и прави фотографии од луѓе што се посветени на јога животен стил

Фотограф патува низ светот и прави фотографии од луѓе што се посветени на јога животен стил

Преку неговиот проект, Алексеј Винд сакал да ги покаже луѓето од големите градови, коишто успеваат во цел тој хаос да најдат време да ја одржат својата хармонија и среќа со помош на јогата. Тој сакал да докаже дека не е важно што ве опкружува, туку дека е важно како вие гледате на нештата околу вас. Проектот што е наречен „Јога и градот“ комбинира уметност, спиритуалност и фитнес. Тој е рефлексија на силата и моќта на луѓето. Силата да се надминат препреките и да се најде баланс во брзата околина.

 


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар