Феноменална еколошка куќа

Роберт Харви Ошаѕ е модерен архитект кој дефинитивно го разбира зачетокот на живеењето еколошки живот. Трендовите во модерната архитектура треба да имаат заедничка цел, а тоа е еколошкиот стил. Денешната технологија може многу да ни помогне и е способна да понуди решенија кои ќе ѝ помогнат на природата.Феноменална еколошка куќаРоберт имал за задача проект, во кој екологијата била задолжителна. Потребни му биле 7 години за да го заврши овој проект во 2004 година, но на крајот резултатот бил фантастичен, уникатен дизајн, магичен ентериер и неверојатни еколошки идеи.Феноменална еколошка куќаФеноменална еколошка куќаПриродата е вклопена во дизајнот на оваа куќа, преовладувајќи во секое ќоше од неа, притоа давајќи ѝ свежина и инспиративен дух да се живее еколошки.Феноменална еколошка куќаФеноменална еколошка куќаФеноменална еколошка куќаФеноменална еколошка куќаФеноменална еколошка куќаФеноменална еколошка куќа


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Trajan Reply

    Bravo za aritektot sto ja obmislil i realiziral ovaa kuka

Остави коментар