Дознајте како им изгледа светот на луѓето со лош вид

Дознајте како им изгледа светот на луѓето со лош вид

Миопија, односно кратковидост, е проблем со видот кој прави далечните објекти да изгледаат заматено. Токму тоа и била инспирацијата зад делата на артистот Филип Барлоу. Тој со помош на маслени бои ги слика секојдневните сцени од животот, но од перспективата на очите на кратковидите без очила. Сигурни сме дека ако го имате овој проблем, глетката ќе ви биде многу позната! Ако не, тогаш ќе почувствувате како е да се живее со лош вид…

Сакате да погледнете повеќе слики од овој артист? Кликнете тука!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар