Цртежи во снег

Цртежи во снег

Автор: Горана Коневска

Чекор по чекор, оваа масивна слика била „втисната“ во штотуку навеан снег минатиот месец. Направена е во Колорадо, по идеја на Соња Хинричсен, која имала помош од пет волонтери. Многу интересно е да се погледне како во природата може да се направи вакво креативно дело и тоа со помош на само неколку пара добри чизми за снег.

Цртежи во снегЦртежи во снегЦртежи во снегЦртежи во снегЦртежи во снег


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар