Артист илустрира слатки сеќавања од детството во кои лесно ќе се пронајдете

Артист илустрира слатки сеќавања од детството во кои лесно ќе се пронајдете

Детство… Иако сите имаат различни сеќавања од овој значаен период од животот, не постои сомнеж дека тоа е исполнет со многу магија. Толку многу сеќавања изобилуваат со овој период што речиси и да нема место за сите нив во нашиот ум.

Омарио Брунелеши е англиско-италијански фриленс артист што ги илустрира токму тие слатки сеќавања од детството. Овие неверојатни ремек-дела ќе ви предизвикаат носталгија и ќе ве потсетат на моменти што можеби дури и сте ги заборавиле. Погледнете и уживајте!

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар