Артист црта паметни и сатирични слики коишто предизвикуваат контроверзија

6. Зависност од социјални мрежи

Артист црта паметни и сатирични слики коишто предизвикуваат контроверзија

7. Направете ја Америка голема

Артист црта паметни и сатирични слики коишто предизвикуваат контроверзија

8. Фиџет спинер роб

Артист црта паметни и сатирични слики коишто предизвикуваат контроверзија

9. Деца во војна

Артист црта паметни и сатирични слики коишто предизвикуваат контроверзија

10. Мекдоналдс

Артист црта паметни и сатирични слики коишто предизвикуваат контроверзија

11. Наметнување на религија

Артист црта паметни и сатирични слики коишто предизвикуваат контроверзија

12. Војната е шоу-бизнис

Артист црта паметни и сатирични слики коишто предизвикуваат контроверзија

Погледнете ги и овие контроверзни илустрации кои ја откриваат темната страна на модерното општество.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар