22 восхитувачки тетоважи што изгледаат магично

16. За сите кои отсекогаш сакале да имаат сопствен змеј

View this post on Instagram

A post shared by 🌸Laura Anunnaki🌸 (@lauraanunnaki) on


17. Совршена тетоважа создадена непрекинато само со една линија

View this post on Instagram

A post shared by Mo Ganji (@moganji) on


18. Целиот свет е сокриен во оваа тетоважа

View this post on Instagram

A post shared by Andrey Lukovnikov (@lukovnikovtattoo) on


19. Петар Пан и Тинкербел секогаш ќе ве потсетуваат на вашето внатрешно дете

View this post on Instagram

A post shared by Irina Doroshenko (@coosomno) on


20. Шарените цвеќиња изгледаат прекрасно на кој било дел од телото, посебно на ‘рбетот

View this post on Instagram

A post shared by ˗ˏˋ J i n g ˎˊ˗ (@firstjing) on


21. Чекај, оваа тетоважа обледува!

View this post on Instagram

A post shared by 𝑪𝑨𝑽𝑨𝑵 🕷 𝑰𝑵𝑭𝑨𝑵𝑻𝑬 (@itsjustcavan) on


22. Цветен лилјак кој не изгледа воопшто лошо

View this post on Instagram

A post shared by Andrey Lukovnikov (@lukovnikovtattoo) on

Погледнете ги и овие креативни, но мудри тетоважи за вас и вашата најблиска личност.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Психолог кој најдобро се изразува преку пишаниот збор. Нејзиниот личен лајтмотив гласи: „Остани своја и поинаква бидејќи само така ќе блеснеш во полн сјај!“

Поврзани содржини

Остави коментар