15 слатки илустрации кои ја покажуваат незаменливата љубов помеѓу бабите и внуките

Првата работа што ни доаѓа на памет кога ќе помислиме на детството е времето поминато со нашите најсакани баби. Секогаш кога ќе ја видиме нашата најмила баба, прво што помислуваме е да ѝ подариме топла прегратка и да ѝ се заблагодариме за добрината и љубовта со која нѐ опсипувала целиот наш живот. Овие неколку илустрации совршено ја прикажуваат бесценетата вредност на нашите баби…

Грижете се за вашата баба!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар