15 фотографии од извонредни дела на природата

15 фотографии од извонредни дела на природата

Природата е врвен уметник кој чека да го покаже своето најново ремек-дело. Погледнете ги овие 15 пејзажи што го одземаат здивот и што докажуваат дека нашата планета е навистина прекрасно уметничко дело.

1. Зајдисонце на плажата Корола Вајлд Хорс

15 фотографии од извонредни дела на природата

2. Јута, САД

3. Исландски пејзажи

4. Ик-Кил Сеноте, Мексико

15 фотографии од извонредни дела на природата

5. Сино каменоломско езеро во форма на срце, каменолом Кадиковски, Балаклава

6. „Одење под мраз, Вашингтон, САД“

15 фотографии од извонредни дела на природата

7. Северни светла, Норвешка

8. Јута, САД

9. Хверавир, Исланд

15 фотографии од извонредни дела на природата

10. Глечери Свартисен, Норвешка

11. Велингтон Поинт, Квинсленд, Австралија

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ben Mulder (@benmuldersunsets)

12. Бура над град со виолетова светлина

15 фотографии од извонредни дела на природата

13. Потковица во близина на Пејџ, Аризона

15 фотографии од извонредни дела на природата

14. Ерупција на Етна и проток на лава

15 фотографии од извонредни дела на природата

15. Светски познатиот Голем призматичен извор во националниот парк „Јелоустоун“

15 фотографии од извонредни дела на природата

Погледнете ги овие 15 спектакуларни фотографии што ќе ве однесат на патување низ целиот свет.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар