11-годишно момче од Нигерија создава неверојатни хиперреалистични цртежи - Part 2

11-годишно момче од Нигерија создава неверојатни хиперреалистични цртежи

Иако Карим не ги користи социјалните мрежи долго, веќе има над 40.000 следбеници на Инстаграм кои се восхитуваат на неговите дела. Можете и самите да видите зошто…


11-годишно момче од Нигерија создава неверојатни хиперреалистични цртежи

11-годишно момче од Нигерија создава неверојатни хиперреалистични цртежи

11-годишно момче од Нигерија создава неверојатни хиперреалистични цртежи

11-годишно момче од Нигерија создава неверојатни хиперреалистични цртежи

11-годишно момче од Нигерија создава неверојатни хиперреалистични цртежи

11-годишно момче од Нигерија создава неверојатни хиперреалистични цртежи

11-годишно момче од Нигерија создава неверојатни хиперреалистични цртежи

11-годишно момче од Нигерија создава неверојатни хиперреалистични цртежи

Погледнете ги и овие хиперреалистични цртежи од секојдневни предмети.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар