10 цртежи кои совршено го доловуваат животот на мажите кои се сингл наспроти оние кои се во врска

Постојат два вида мажи на светот: сингл и зафатени. Или бар така велат креаторите на оваа серија илустрации. Станува збор за забавно претставени разлики помеѓу момците кои се сингл наспроти оние кои ја пронашле својата подобра половина. Погледнете…

1. Најпрво, истиот оној момент кога ќе влезете во врска можете веднаш да се збогувате со вашиот изглед на „скитник“ кој толку многу го сакавте. Запознајте ги вашите нови пријатели, бричот и гелот за коса.

10 цртежи кои совршено го доловуваат животот на мажите кои се сингл наспроти оние кои се во врска

2. Вашиот мобилен телефон ќе почне да станува сè поголем поради сите оние „не, ти спушти“ разговори…

10 цртежи кои совршено го доловуваат животот на мажите кои се сингл наспроти оние кои се во врска

3. Лудите излегувања со другарите на пиво ќе се претворат во романтични вечери со вино и шампањ.

10 цртежи кои совршено го доловуваат животот на мажите кои се сингл наспроти оние кои се во врска

4. А во оние моменти кога ќе најдете време за излегување со вашите пријатели, тоа едноставно никогаш нема да биде како порано.

10 цртежи кои совршено го доловуваат животот на мажите кои се сингл наспроти оние кои се во врска

5. Поканите за пријателство од рандом девојки ќе станат табу тема.

10 цртежи кои совршено го доловуваат животот на мажите кои се сингл наспроти оние кои се во врска

6. Дури и покрај тоа што поминувате на Фејсбук повеќе време од кога било.

10 цртежи кои совршено го доловуваат животот на мажите кои се сингл наспроти оние кои се во врска

7. Возите побавно од вообичаено. Подобро да бидете безбедни отколку да жалите.

10 цртежи кои совршено го доловуваат животот на мажите кои се сингл наспроти оние кои се во врска

8. Вашето „редовно седиште“ во киното постојано се поместува поназад.

10 цртежи кои совршено го доловуваат животот на мажите кои се сингл наспроти оние кои се во врска

9. И со тек на време, вашиот паричник почнува да станува потенок, исто како да почнал со диета.

10 цртежи кои совршено го доловуваат животот на мажите кои се сингл наспроти оние кои се во врска

10. Но, дали овие нешта навистина ви изгледаат како жртва кога ја имате вашата љубена покрај вас?

10 цртежи кои совршено го доловуваат животот на мажите кои се сингл наспроти оние кои се во врска


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

  1. Аниматор Reply

    А зошто за вакви написи има дел кој носи назив „За авторот“, кога ова не е авторки текст, туку преземен?!? И кога е веќе така, зошто не се цитира изворот?

Остави коментар